Рецепт гарячих напоїв
У холодні осінні вечори добре зігрівають тіло і душу смачні гарячі напої. #Урбан_єнот підібрав для Вас рецепти найароматніших із них та з радістю ділиться секретами їхнього приготування.
1. Глінтвейн
У Європі глінтвейн вважають традиційним зимовим напоєм. Це алкогольний напиток, який готують із вина, цукру (або меду) та різноманітних прянощів. Глінтвейн не тільки приємний смак, він ще й дуже корисний, адже володіє антибактеріальним ефектом, підвищує імунітет та сповільнює старіння!
Давайте приготуємо його. Нам знадобиться: 1 апельсин, 2 склянки яблучного соку, 4 столові ложки темного рому, 5 столових ложок меду, 4 зернятка кардамону, 3 палички кориці і 2 зірки анісу.
Для приготування розітріться спеції у ступці та додайте до них мед. У каструлі загрійте вино з соком і ромом. Добавте туди порізаний апельсин, спеції з медом та добре все змішайте.
Час приготування – 30 хв. Слідкуйте за тим, щоб напій не закипів.
2. Пунш
Популярністю у справжніх цінителів смаку користується індійський пунш. У перекладі на українську це слова означає «п’ять». Сама така кількість інгредієнтів входить до його складу: вино, ром, мед або цукор, фруктовий сік і прянощі за смаком.
Для приготування пуншу знадобиться: пляшка рому, 2 пляшки червоного вина, 2 апельсина, 2 лимона, 200 г цукру, 1 л води і спеції. Воду розігрівають на воді, всипають цукор, а потім добавляють порізаний апельсин, лимон, спеції та сік з решти фруктів.
Напій вживають гарячим.
3. Грог
У прохолодні осінні вечори чудово смакує грог. Цей напій – хороша профілактика застуди. Для його приготування необхідно взяти 600 г води і довести її до кипіння. Добавити до неї 2 ложки чаю, 3-5 ложок цукру, 3 гвоздики, 4 горошини духмяного і чорного перцю, трішки кориці, мускатного горіха. До суміші вилити пляшку рому і довести все до кипіння.
Через 10-15 хв грог буде готовим до вживання.
4. Масала
Масала – смачний напій, який готують за допомогою чаю, спецій і молока. Традиційний рецепт масали такий: налийте в каструлю 200 мл молока, 2 склянки води і добавте 4-6 ложок спецій. Підготуйте спеції (подрібніть в ступці корицю, імбир, гвоздику, кардамон і чорний перець) та висипіть їх до каструлі з основними продуктами. Через 5-8 хвилин масалу можна знімати з вогню та добавити туди 4-5 ложок чаю.
Напій повинен настоятися близько 10-ти хвилин, після чого його можна розливати по чашках і пити.
5. Збитень
Ще один корисний і смачний напій готують за схожим до глінтвейну рецептом. Він називається збитень. До його склад входять: 1,5 л джерельної води, 1 лимон, 4-5 ложок меду, 4 штучки гвоздики, трішки імбиру та 3 палички кориці. В деяких країнах до нього добавляють родзинки, яблуко та горілку. Також замість води можна використовувати біле вино.
Відчуйте справжню насолоду від смачних, корисних і незрівняних гарячих напоїв. Хай ця осінь буде для Вас палкою!